Фейсбуківські обрії Маріїнського парку столиці

Із равликом-емблемою кілька днів тому у мережі Фейсбук стартувала мальовнича сторінка спільноти Маріїнський парк в Києві.
Її ініціювали волонтери Фундації Петра Тронька на відзнаку тих стежок парку, якими видатний український державний та громадський діяч, Герой України, академік Петро Тимофійович Тронько любив часто прогулюватись, живучи поруч, і щоранку ходив на роботу впродовж 17 років у Раду Міністрів УРСР, а згодом у 1980 - 2011 роках - до Інституту історії України на М.Грушевського, 4.
І хоча тематичні обрії сторінки Маріїнський парк в Києві традиційні (ілюстрована історія та маловідоме про видатну українську пам'ятку палацово-паркового мистецтва), вона вже привернула увагу загалу.

Є й перші іноземні шанувальники - з Індії, США та Польщі.
Мимохідь презентовано три нові книги: «Запах ангела» відомого польського журналіста, голови Фундації польсько-української співпраці PAUCI Яна Пєкло (Jan Pieklo в перекладі українською мовою), перший том «Міфо-символічного словника» Віктора фон Ерцена-Глерона (Україна-Німеччина) та альбом-каталог «Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору» Юрія Коренюка. Що ж іще робити  шанувальникам пішохідних прогулянок парком, коли за вікном негода - дощ або завірюха? Звісно ж, - читати...

Водночас на сторінці Маріїнський парк в Києві порушено соціальні та пам'ятко-охоронні проблеми, зокрема благодій-ності, допомоги безхат-ченкам (на прикладі одного недавнього випадку у Бостоні, США) та людям з обмеженими фізичними можливостями, реставрації старовинного Маріїнського палацу, належного догляду за столичним парком і створення в ньому сучасної інфраструктури, використання аналогічного досвіду Німеччини та Іспанії. Не залишилися поза увагою екологія міського середовища та здоровий спосіб життя. Вміщено також романтичні осінні світлини, дві детальні фотосесії по 29 та 114 світлин, цікаві передруки та посилання, принагідний фоторепортаж із зеленої зони Варшави.
Спільнота  Маріїнський парк в Києві розширюється, сторінка Маріїнський парк в Києві обростає новинками-цікавинками. Тож і Вам приємного відпочинку - і реального, і віртуального. Побачимось!
Андрій БЕРЕЖИНА
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ваша думка