Невдячна тризна. Правда про увічнення пам’яті П.Тронька у його рідному Богодухові на Харківщині

Видатний український вчений, державний і громадський діяч, Герой України Петро Тимофійович Тронько без перебільшення боготворив свій рідний край - харківську Богодухівщину. Яскраві дитячі спогади  посідають особливе місце в неопублікованих спогадах академіка. Його багаторічне  листування щодо вирішення  соціальних потреб району, від прокладання газових мереж, будівництва клубів і спорудження пам’ятників до ремонту доріг і комп’ютеризації шкіл, - окрема частина документів особистого архіву.  

Не зважаючи на обрання Петра Тимофійовича почесним громадянином міста Богодухова і посмертно – Богодухівського району, тамтешня влада не спромоглася на жодну фінансову чи моральну підтримку спорудження пам’ятника Тронькові ні на його могилі в Києві, ні в самому Богодухові.
Лауреат премії П.Тронька Микола ШАКІН представляє членам правління Фундації макет пам’ятника. Фотознімок Романа РАТУШНОГО
Лише особистими зусиллями відомого ентузіаста, харківського мецената і письменника, краєзнавця Слобожанщини, заступника голови правління Фундації Петра Тронька Миколи Шакіна справа увічнення у м.Богодухові набула рис реальності. Придбано матеріал, затверджено ескіз та макет пам’ятника, розпочинається збір коштів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ваша думка